Rıza Çalımbay ve Robin Yalçın Basın Toplantısı Düzenledi

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, yarın Slavia Prag ile oynayacağımız UEFA Avrupa Konferans Ligi 6. hafta maçı öncesinde futbolcumuz Robin Yalçın ile birlikte maçın oynanacağı Eden Arena’da basın toplantısı düzenledi.

Rıza Çalımbay: Gruplardan Birinci Olarak Çıkmak Çok Önemli

Grupta bütün maçların çekişmeli geçtiğini söyleyen Çalımbay, “Puanlara baktığımız zaman hemen hemen eşit şekilde geçti. Biz buradan çıktığımız için çok mutluyuz. Çünkü gerçekten zor bir gruptu. Slavia Prag takımı bana göre bu grubun favori takımlarının başında geliyordu. Diğer takımlar Cluj ile Ballkani de kendi ülkelerinin şampiyon takımları, o yüzden onlarda çok iyiydi. Gruplardan birinci olarak çıkmak çok önemli. Öyle bir şansımız da var. Onu da sonuna kadar zorlayacağız ve değerlendireceğiz. Cluj’un galip gelememesi durumunda bizim yine birinci olarak çıkma şansımız da var. Buradaki maçın da çok geçeceğinin farkındayız. Buradaki tek amacımız yenilmeden dönmek. Tek amacımız bu.” dedi.

Yarın oynayacağımız Slavia Prag maçında kadroda rotasyon yapacaklarını söyleyen Çalımbay, “Biz gruptan çıkmayı garantiledik ama birinci olmak çok önemli. Birinci olarak tamamlayınca son 16 turuna kalıyorsunuz. İkinci olarak bitirdiğinizde de son 32 turuna kalıyorsunuz. Bu yüzden bizim buradan mutlaka puanla ayrılmamız gerekiyor. Önümüzdeki çok zorlu bir maçımız var maalesef Türkiye’de, onun için bazı arkadaşlarımızı riske atmak istemiyoruz. Böyle daha az oynayan veya dinlenmiş arkadaşlarımızı, sakatlığı atlatmış arkadaşlarımızı oynatmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Robin Yalçın: Galibiyet İçin Oynuyoruz

Kazanmak için Prag’a geldiğimizi söyleyen Robin Yalçın, “Zaten gruplarda lideriz ve bu şekilde Türkiye’ye dönmek istiyoruz. 3 gün önce hiç beklemediğimiz kötü bir maç oynadık, o maçı telafi etmek istiyoruz. Biz puan için oynamıyoruz, galibiyet için oynuyoruz. Bunun için buraya geldik. Türkiye’ye puan kazandırmak istiyoruz.” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.