Rıza Çalımbay ve Uğur Çiftçi Basın Toplantısı Düzenledi

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, yarın Malmö ile oynayacağımız UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçı öncesinde futbolcumuz Uğur Çiftçi ile birlikte maçın oynanacağı Eleda Stadı’nda basın toplantısı düzenledi.

Rıza Çalımbay: Dikkat Etmeliyiz

Rıza Çalımbay, rakibimiz Malmö’yü iyi analiz ettiğimizi söyleyerek, maça avantajlı skor için çıkacağımızı belirtti. Çalımbay, “Benim için buranın anlamı büyük, çünkü Beşiktaş’ta futbolcuyken burada maç oynadım. Antrenör olarak da tekrar karşılaştık ve oynadık. Çok güzel de maçlarımız geçti. Çok zor bir rakiple oynayacağız. Oyun disiplini mükemmel bir takım. Hiçbir zaman değişmeyen bir takım. Hemen hemen her yıl Avrupa kupalarında görünen bir takım Malmö. Bizim çok dikkatli olmamız gerekiyor. Bizden avantajlı durumdalar. Çünkü bizden önce sezon açtılar. Gayet iyi gidiyorlar. Son maçlarını izledik, gayet iyiler. Analiz de ettik. Belli bir klasik oyun düzenleri ve şekilleri var, onun için bizim açımızdan çok zor geçecek ama mutlaka bizim buradan avantajlı şekilde dönmemiz gerekiyor. Kolay olmadığını biliyoruz, ona göre her türlü tedbirlerimizi alacağız. Bizdeki sıkıntı transfer yapmadığımızdan dolayı. Gelen arkadaşlarımızda hazır olmadığı için sıkıntılı bir şekilde maça çıkacağız. Tahminime göre ikinci maçta kendi sahamızda bambaşka bir şekilde sahaya çıkacağız. Çok güzel bir maç olacağını düşünüyorum. Çok çekişmeli, hırslı, istekli iki takımın maçı olacak.” dedi.

Çalımbay, son olarak Malmö takımında etkili oyuncuların bulunduğunu dile getirerek, “Bana göre rakipteki oyuncuların hepsi özel. Hepsine dikkat etmemiz gerekiyor. Bizim tanıdığımız oyuncuları var. Etkili forvetleri, kanat oyuncuları var. Malmö’nün her zaman ki olayı disiplinli olması ve oyundan hiç kopmamaları. Bana göre en büyük silahları o” diye konuştu.

Uğur Çiftçi: Maça İyi Hazırlandık

Futbolcumuz Uğur Çiftçi ise, maça iyi hazırlandığımızı söyleyerek, “Rakibimizi iyi analiz ettik. İyi çalıştık. Buradan alacağımız iyi bir sonuçla Sivas’a avantajlı bir şekilde dönmek istiyoruz. Maçın favorisi tabii ki biziz. Rakibimize saygı duyuyoruz ama Sivas’ta da avantajlı bir şekilde tur atlamak istiyoruz. Takımıma arkadaşlarıma güveniyorum. Futbol bu, üç ihtimali var ama tur atlayan taraf biz olmak istiyoruz.” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.