Rıza Çalımbay ve Uğur Çiftçi Basın Toplantısı Düzenledi

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, yarın Karabağ ile oynayacağımız Avrupa Ligi maçı öncesinde futbolcumuz Uğur Çiftçi ile birlikte maçın oynanacağı Yeni 4 Eylül Stadı’nda basın toplantısı düzenledi.

– Rıza Çalımbay: Bu maçta Bütün Gayemiz Galibiyet Üzerine

Maça kazanmak için çıkacağımızı ifade eden Çalımbay, “Karabağ takımına hoş geldin diyoruz. Kardeş takımımız, kardeş ülkemiz ve onların acılarını da paylaşıyoruz. Depremde kaybettiğimiz bütün kardeşlerimizin acılarını da paylaşıyoruz, hepsine Allah rahmet eylesin. Biz tabi ki dost bir ülkeyiz ama sahada da tabi ki mücadele edeceğiz. İki taraf da kazanmak için oynayacak. Bizim bu maçı mutlaka iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyor. Çünkü iddiamızı devam ettirmemiz için çok önemli. Buradan alınacak her puan çok çok önemli. Biz her zaman söylüyoruz hem ülkemiz hem kendimiz için oynuyoruz. Bu maçı çok iyi bir şekilde bitirdiğimiz takdirde kesinlikle iddiamız devam edecek. Şu anda da hala devam ediyor. Oynanacak 4 maç var biz, bu maçları çok iyi bir şekilde bitireceğimize inanıyoruz. Bu maçta bütün gayemiz galibiyet üzerine. Onun için her türlü riski de göze alacağız. O maçı kazanmak için ne gerekiyorsa her şeyi yapacağız. Tabi ki eksik arkadaşlarımız olabilir, dinlendirmek istediğimiz arkadaşlarımız olabilir. Öyle bir şanssızlığımız da var. 2 gün sonra da Galatasaray ile final gibi bir maç oynayacağız. Karabağ maçı bizim için final niteliğinde bir maç. Mutlaka bunu çok iyi bir şekilde bitirmek zorundayız.” dedi.

Grupta zor maçlar oynadığımızı vurgulayan Çalımbay, “Oynadığımız maçlar kolay maçlar değil. Karabağ ve Maccabi Tel-Aviv takımları iyi takımlar. Villarreal zaten iyi bir takım. Onun için bu maçlarda her şey olabilir. Çok dikkatli bir şekilde davranmamız gerekiyor. Her şeyden önce Avrupa kupalarında gidebileceğimiz yere kadar gideceğiz kesinlikle. İyi oynuyoruz, ne Maccabi Tel-Aviv maçında, ne de Villarreal maçında kötü oynadık. İkisinde de iyi oynadık ve çok güzel goller attık. Ama ikisinde de şanssızlık yaşadık.” diye konuştu.

Uğur Çiftçi: İyi Sonuçlar Almak İstiyoruz

Futbolcumuz Uğur Çiftçi ise yarın iyi bir maç olacağını söyleyerek, “Azerbaycan bizim dost ülkemiz. Ülke olarak her zaman yanlarındayız. İyi bir maç olacak, inşallah iyi olan kazanır ama kazanan taraf biz olmak istiyoruz. İçeride iyi oynayıp iyi sonuçlar almak istiyoruz. İnşallah bu maçta buna başlayacağız. Galibiyet serimizi de bundan sonra oynayacağımız Galatasaray maçıyla devam ettirmek istiyoruz. Maçlara her zaman kazanmak için çıkıyoruz. Elimizden gelenin en iyisini vermeye çalışıyoruz. Veriyoruz, veremiyoruz, oluyor, olmuyor maçın içinde kazanmak ve kaybetmek var. İllaki bütün arkadaşlarımız kazanmak için çıkıyor. Kaybediyoruz ama baktığımızda şanssız kaybediyoruz. İyi oyun oynuyoruz, bazen şanssız kaybediyoruz. Kaybetmememiz gereken maçları kaybediyoruz ve üzülüyoruz. Bazen üzülecek bile vaktimiz olmuyor. Pazartesi maç oynuyoruz, salı toparlanmaya çalışıyoruz, perşembe tekrar maç oynuyoruz. Arkadaşlarımızla daha iyi olmak için oturup konuşuyoruz.” açıklamasını yaptı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.