Rıza Çalımbay: Yediğimiz Goller Canımızı Bu Sene Çok Sıktı

Rıza Çalımbay, “İlk yarıda istediğimiz şeyleri yapamadık. İkinci yarıda oyuncu ve taktik değişiklikleriyle iyi oynamaya başladık. Pozisyonları değerlendiremedik. Üzülüyoruz, buradan puan veya puanlar almaya gelmiştik. Yediğimiz goller canımızı bu sene çok sıktı.” dedi.

Demir Grup Sivasspor’umuz, Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu’nun 7. hafta maçında Ankaragücü’ne konuk oldu. Eryaman Stadyumu’nda oynanan mücadeleden takımımız 2-1 mağlup ayrıldı.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada mağlup olmamızda erken yediğimiz golün etkisinin büyük olduğunu söyledi.

Bu golün MKE Ankaragücü’ne büyük bir moral verdiğini dile getiren Çalımbay, “Beklemediğimiz bir gol yedik. İlk yarıda istediğimiz şeyleri yapamadık. İkinci yarıda oyuncu ve taktik değişiklikleriyle iyi oynamaya başladık. Pozisyonları değerlendiremedik. Üzülüyoruz, buradan puan veya puanlar almaya gelmiştik. Yediğimiz goller canımızı bu sene çok sıktı. 2 haftalık ara var. Bu sürede eksikliklerimizi tamamlayacağız. Hem Avrupa hem de ligde oynamak kolay değil Anadolu takımı için. Biz buraya, Sivas’tan değil Romanya’dan geldik. Oyuncu arkadaşlarımız da yorgundu. Üst üste maç oynuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Avrupa kupalarına bir teknik adam olarak her zaman önem verdiğini vurgulayan Çalımbay, Türkiye Futbol Federasyonunun kulüplere bu konuda yardımcı olması gerektiğini anlatarak, şunları kaydetti:

“Biz Slavia Prag’la perşembe gecesi 10’da maç oynadık. Maç bittikten sonra öbür güne geçiyorsunuz. Oyuncuların uyuması saat 2-3’ü buluyor. Bir gün dinlenip bizi pazar günü maç oynattılar hem de saat 5’te, isyan ettim. Diğer takımlar pazartesi oynuyor. Avrupa’ya zorlukla gidiyoruz. Federasyondan sadece maç saatlerimizi ayarlamasını istiyoruz, o zaman problem olmaz. Mazeret gösteriyormuş gibi diyenler oluyor ama ben hiçbir yerden korkmam. Avrupa kupalarını da ligden daha önemli görürüm, milli maç gibidir. Biz Anadolu takımı olarak büyük bütçesi olmayan bir takımız. Benim takımım yumuşak bir takım olmaz. Benim takımım agresif, temaslı bir takım olur. Sıkıntılar olacak, bir karar vereceğiz. İleri gitmekten vazgeçmem kesinlikle. Avrupa’dan o gruptan da çıkacağız, ligde iyi yere geliriz. Önemli olan bizim için sakatların iyileşmesi. Lige de yeni bir başlangıç yapmış oluruz.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.