Rıza Çalımbay: Zorda Olsa Maçı Çevirdik

Rıza Çalımbay, “Zor da olsa bu maçı çevirdik. Tabii ki daha iyi oynayarak kazanmak isterdik ama önemli olan bu maçı kazanmak. İkinci yarı oyuna giren arkadaşlarımız özellikle çok iyi işler yaptı. Maçtan kopmadık ve galibiyet için ne gerekirse her şeyi yaptık. İki güzel gol attık.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Spor Toto Süper Lig’in 30. haftasında sahalarında Altay’ı 2-1 mağlup ettiğimiz için mutlu olduğumuzu söyledi.

Çalımbay, karşılaşmanın ardından Bahçeşehir Koleji Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmanın hem takımımız hem de rakiplerimiz açısından son derece önemli olduğunu vurguladı.

Ligde geçen hafta Adana Demirspor karşısında kazandığımızı ve bu moralle karşılaşmaya çıktığımızı anımsatan Çalımbay, “Aynen böyle gergin bir maçtı, iki takımın da galibiyete ihtiyacı vardı. Biz maça istediğimiz şekilde başlayamadık. Maçın ikinci yarısında da hiç beklemediğimiz bir anda gol yedik. Hiçbir zaman oyundan kopmadık. Yaptığımız taktik değişikliklerle her türlü riske girdik ve güzel bir maç kazandık.” dedi.

Geriye düştüğümüz için taraftarlarımızın umudunun kalmadığını ancak kazanmasını bildiğimizi dile getiren Çalımbay, şöyle devam etti:

“Zor da olsa bu maçı çevirdik. Tabii ki daha iyi oynayarak kazanmak isterdik ama önemli olan bu maçı kazanmak. İkinci yarı oyuna giren arkadaşlarımız özellikle çok iyi işler yaptı. Sakat arkadaşlarımız vardı. Mustapha Yatabare’yi konuşarak oynaması konusunda ikna ettim. Oyuna sonradan giren arkadaşlarımız gerçekten mükemmel işler yaptı. Maçtan kopmadık ve galibiyet için ne gerekirse her şeyi yaptık. İki güzel gol attık.”

Çalımbay, taraftara çağrı yapmalarına rağmen karşılaşmaya ilgi gösterilmemesine de tepki gösterdi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.