Servet Çetin Tümosan Konyaspor Maçını Değerlendirdi

EMS Yapı Sivasspor’umuz, Trendyol Süper Lig 2023-2024 Sezonu’nun 15. hafta maçında Tümosan Konyaspor’a konuk oldu. Teknik Direktörüz Servet Çetin, maçın ardından düzenlenen basın toplantında şunları söyledi:

“Çekişmeli, zor bir maç oldu. İlk yarı istediğimiz her şeyi yaptık. Tabii istediğimiz gibi karşıladık. İstediğimiz gibi ataklara çıktık. Net pozisyonlar da bulduk. Hatta bir tane verilmeyen penaltımız olduğunu da düşünüyorum. İçeriye 2-0 girmiş olsaydık çok daha rahat bir maç oynayacaktık ama 1-0 girince tabii ki rakip de biraz riskler aldı. İkinci yarıda biraz bizim gömülmemize sebep oldu. Biz çok fazla gömülmek istemedik ama oyuncu arkadaşlarımız tabii skorun vermiş olduğu avantajdan dolayı biraz geri çekilmek zorunda kaldılar. Ama yine de biz rakibin merkezini kapatıp kenara gönderdik onları. Kenardan yapacakları ortaları kesme anlamında daha avantajlı olduğumuzu düşündük. İkinci yarı baskılı oynamalarına rağmen çok fazla pozisyon vermedik ama bir baskı oldu. Ben bu baskıyı kabul etmedim. Oyuncu arkadaşlara da söyledim. Ne olursa olsun biraz oyun oynamamız lazım. İlk yarı müthiş bir oyun var ama ikinci yarı biraz fazla gömüldük. Biraz oynamamız lazım. Her zaman böyle skoru koruyamayız. O yüzden ikinci yarıdan çok fazla memnun değilim. Ancak oyuncu arkadaşlarımın mücadelesinden çok memnunum. Maçtan önce de onlara söylemiştim, futbol oynamamız lazım ve iyi mücadele etmemiz lazım. İlk yarı iyi futbol oynadık ikinci yarı iyi mücadele ettik ama bunu yaymamız gerekiyor.”

 

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.