Servet Çetin: Verimli Bir Kamp Geçirdik

Servet Çetin, “Verimli bir kamp geçti, güzel çalıştık, güzel maçlar oynadık. Bunlar ölçü değil, lig maçları çok farklı.” dedi.

Teknik Direktörümüz Servet Çetin, bu akşam gerçekleştirdiğimiz antrenmanda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Erzurum’da çok verimli bir kamp dönemi geçirdiğimizi söyleyen Servet Çetin, takımdan ayrılan ve sakat futbolcularımızın bulunduğunu aktararak, “Onların eksiklikleri var, şu an takıma katamadığımız oyuncular var ama verimli bir kamp geçti, güzel çalıştık, güzel maçlar oynadık. Bunlar ölçü değil, lig maçları çok farklı. Keşke bir kaç oyuncuyu daha alsaydık ve onlarla birlikte taktik ve teknik anlamda çalışsaydık daha iyi olacaktı.” dedi.

Yeni transferleri kadromuza katmak için çalıştığımızı vurgulayan Çetin, “Biraz zorlanacağız ama üstesinden geleceğiz inşallah. Geçen sezondan 11 oyuncumuz aramızdan ayrıldı, hedefimiz bunların yerine yeni oyuncuları almak. Bu da kolay olmuyor, yönetimimiz ve başkanımız azimli bir şekilde çalışıyor. Antrenmanlara konsantre oluyoruz, daha sonra akşam yatana kadar oyuncu izliyoruz.” diye konuştu.

Ekip olarak transfer çalışmalarına odaklandığımızı dile getiren Çetin, şunları kaydetti:

“Halen oyuncu izlemekten, oyuncu takip etmekten ve takıma oyuncu katabilmek için Samsunspor maçına odaklanamıyoruz. İnşallah bir an önce bu oyuncuları takıma katabilirsek işimize bakacağız ve o zaman çok daha verimli olacağımızı düşünüyorum. Bu süreçler çok zor oluyor, en kısa sürede yeni transferleri aramıza katacağız inşallah.”

Çetin, transfer çalışmalarında maddiyatın da önemli olduğunu belirterek, “Oyuncuyu ikna ediyorsun, kulübünü edemiyorsun. Oyuncu belki farklı şehirleri tercih ediyor, bunlar transferlerin gecikmesinde ve olmasında sıkıntı oluyor.” dedi.

Çetin, sözlerine şöyle devam etti:

“Şu anda acil olarak stoper, 6-8 numara ve forvete ihtiyacımız var. Onları katabilirsek diğer bölgeler için daha rahat, daha yavaş hareket edebiliriz ama bu mevkileri kesinlikle doldurmamız gerekiyor. Geçen sezon hepsi de oynayan oyuncularımızdan 11 tanesi gitti. Giden oyuncuların yerine çok fazla koyamadık. Görüşülen transferler var ama biten şu an için yok. İstediğimiz görüştüğümüz oyuncular var ama süreç kötü bir süreç. Mevcut kadrodan 1-2 oyuncu gidebilir, onlarla alakalı görüşmeler yapılır ve açıklanır.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.