Sivas Kenetlendi

Demir Grup Sivasspor’umuz ile Aytemiz Alanyaspor arasında oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final rövanş maçında Sivas Valiliği’nce 4 yıldır sürdürülen ‘Minik Yiğidolar Takımına Sahip Çıkıyor’ projesi kapsamında 8 bin minik Yiğidomuz tribünde olacak.

Aytemiz Alanyaspor maçı için ise taraftarımıza bilet jestinde bulunan ve minik Yiğidolar dışındaki tüm biletleri satın alarak taraftarımıza ücretsiz dağıtan Sivas Belediyesi örnek bir çalışmaya imza attı.

Bu kapsamda konu ile ilgili Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile Başkanımız Mecnun Otyakmaz, Vali Lütfullah Bilgin Sivasspor Tesislerinde basın açıklaması yaptı.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Belediyesine bu jestinden dolayı teşekkür ederek, “Güzel bir heyecanı inşallah yaşayacağız. Hakikaten Sivasspor tarihinde birçok güzellikler yaşattı ama bu seneki Türkiye kupası yolculuğu ayrı bir heyecan veriyor. Futbolcularımız üzerine düşeni yaptı, hoca üzerine düşeni yaptı, kulüp üzerine düşeni yaptı artık seyircilerin de üzerine düşeni yapması gerektiğini düşünmekteyiz. Bununla ilgili bir mazeret ileri sürenlerin de mazeretleri ortadan kaldırılmış oldu. 11 Mayıs’taki Alanyaspor maçında stadyum hınca hınç olacak. 12. adam rolünü en iyi şekilde oynayacağız. İnşallah 8 bin daha çocuğumuzu köylerden, kırsaldan, beldelerden getirip bu maçın heyecanını yaşatacağız. Bize bu heyecanı yaşatan Sivasspor’a, değerli oyuncularına, Rıza Hocama teşekkür ediyorum.” dedi.

Takımımıza her zaman destek olduklarını belirterek sözlerine başlayan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin de, “Sivasspor şehrimizin en önemli markalarından birisi. Şehir olarak da bizlere düşen Sivasspor’umuza her şart altında destek olmaktır. Önümüzdeki hafta Ziraat Türkiye Kupası’nda önemli bir maça çıkacak. Final yolunda ilk maçta avantaj kazandığı Alanyaspor ile ikinci maçı oynayacak. Taraftarımızdan gelen talep üzerine stadyumu doldurmak adına Sivasspor’umuzun kombine biletleri dışındaki biletlerin ücretini belediyemiz tarafından ödeyerek stadın dolması noktasında Sivasspor’a destek olalım dedik. Bu kapsamda da dün bunu açıkladık. 4 senedir devam eden Minik Yiğidolar Takımına Sahip Çıkıyor Projesi kapsamında bu maçta valiliğimizin organizesinde sayıyı daha da artırarak yine minik Yiğidolarımız maçta olacak. Buradaki derdimiz Sivasspor’a fidan yolunda destek olmak. Kulübümüzü iyi yöneten bir başkanımız ve yönetimi var. Şehir olarak bize düşen görev de bu iyi yönetime en azından manevi olarak katkı sağlamak, takımı böylesi önemli bir maçta yalnız bırakmamaktır. İnşallah İstanbul’da final maçını oynayarak kupayı Sivas’a getireceğiz.” diye konuştu.

Başkanımız Mecnun Otyakmaz ise, “Cumartesi günü Kasımpaşa ile karşılaştıktan sonra belki de Sivasspor’un Türkiye Kupalarındaki en önemli karşılaşması final karşılaşması için ilk maçında avantaj elde ettiğimiz Alanyaspor ile burada bir rövanş karşılaşması olacak. Bu karşılaşmayla ilgili hem hocalarımızın hem bizlerin taraftarımıza stada gelmeleri yönündeki davetlerimize hem belediye başkanlığımız hem de valiliğimiz tarafından çok önemli bir destek geldi. 4 yıldır Minik Yiğidolar Projesini devam ettiren valimiz bu maçta sayıyı daha da artırarak yaklaşık 8 bin rakamına çekti. Böyle bir destekte bulundu. Kalan bütün biletlerimizi de belediyemiz taraftarlarımıza hediye etmek üzere aldı. Taraftarlarımız bunlara erişebilir. Ben hem Belediye Başkanımıza hem Valimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.