Sivasspor’umuz Teknik Direktör Servet Çetin İle Sözleşme İmzaladı

Demir Grup Sivasspor’umuzda teknik direktörlük görevine getirilen Servet Çetin için imza töreni düzenlendi.

Çetin, Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda düzenlenen imza töreninde, Sivas’ın kendisi için çok önemli olduğunu söyledi.

Kırmızı-beyazlı ekibimizde bir sezon futbol oynadığını, 4 sezon yardımcı antrenörlük yaptığını anımsatan Çetin, “Nasip olursa bir sene teknik direktörlük yapacağım. Gerçekten Sivas’ın yeri bende çok ayrı, gençliğim burada geçti. O yüzden kulübün dinamiklerini çok iyi biliyorum” dedi.

Çetin, Sivasspor’umuzda çalışma ortamının bir antrenör için oldukça iyi olduğunu vurgulayarak, “Bunu da tabii burada çalıştığım sürede görüyorum. Yardımcı antrenör olarak başladığımda da söylemiştim, gerçekten doğru yönetilen, hem maddi hem manevi anlamda hocanın işini kolaylaştıran bir kulüp. O yüzden benim için de burada başlamam çok değerli oldu” diye konuştu.

Sivasspor’umuzu hak ettiği yere getirmek için çaba göstereceğini dile getiren Çetin, “Elimizden geldiğince çalışacağız. Benim için Sivas çok değerli, o yüzden buranın başarılı olması için elimden gelen mücadeleyi göstereceğim” ifadelerini kullandı.

Servet Çetin, kırmızı-beyazlı ekibimizin transfer çalışmalarına başladığını belirterek, şöyle devam etti:

“Gelen oyuncuları değerlendiriyoruz, kulübümüze uygun oyuncuları seçmeye çalışıyoruz. Tabii ki işimiz zor, zaten bu süreçler zor oluyor. İnşallah kulübümüze layık oyuncuları seçip alacağız. Programlarımız hazır, ilk etabımız 13 Temmuz’a kadar Sivas’ta olacak. 14-15 Temmuz’da takımımıza izin vereceğiz ve 17 Temmuz’da Erzurum’da toplanacağız. 29 Temmuz’a kadar orada olacağız ve ayarlayabilirsek 4 hazırlık maçı yapacağız ve sonrasında Sivas’a dönerek lige başlayacağız.”

Çetin, genç ve dinamik bir teknik ekip oluşturduklarını, hedeflerinin ligi en yukarılarda bitirmek olduğunu belirterek, genç oyunculara daha çok fırsat vermeye çalışacağını söyledi.

Başkanımız Mecnun Otyakmaz ise Servet Çetin’in göreve gelmesinin yeni bir başlangıcın değil, bir birlikteliğin devamının taçlandırılması olduğunu ifade etti.

Çetin ile gelecek yıllarda uzun beraberlikler kurmak için bu akdi imza altına aldıklarına dikkati çeken Otyakmaz, “İnşallah hem camiamız hem Türk futbolu hem de hocamız için hayırlı ve uğurlu olur” diye konuştu.

Otyakmaz, Çetin’in Sivasspor’da hem futbolculuk hem antrenörlük yaptığını anımsatarak, “Güzel bir sezon geçirip taraftarımızı mutlu eder, tekrar Avrupa kupalarında yerimizi alırız. Sivasspor’un her zaman hedefi Avrupa kupalarıdır” ifadelerini kullandı.

3 Temmuz’un Türk futbol tarihine kara bir leke olarak geçen kumpasın yıl dönümü olduğunu da hatırlatan Otyakmaz, “Bu kumpası başımıza açanlar 3 Temmuz’da Türk futbolunun, 15 Temmuz’da ise devletimizin başına böyle bir kumpas açmaya kalkıştılar. Onların planlarını Allah başlarına çaldı. Adalet ağır aksak gitse de sonunda menziline ulaştı. Bizler buradayız, onlar da binlerce yıllık cezalarla kumpasın bedelini ödüyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

Mecnun Otyakmaz, sözleşmesi biten oyuncularla diyalog kurduklarını ancak beklentilerinin çok yüksek olduğunu aktararak, eksik bölgeler için transferleri biran önce tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.

Konuşmaların ardından Servet Çetin, bir yıllık sözleşmeye imza attı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.