Takımımız Depremzede Çocuklarla Bir Araya Geldi

Demir Grup Sivasspor’umuzda teknik direktörümüz Rıza Çalımbay ve futbolcularımız, Sivas Binali Yıldırım Yurt Kampüsü’nde misafir edilen depremzede çocukları ziyaret ederek forma hediye etti.

Türkiye kayıplarına ağlarken bir yandan da ikinci bir hayata merhaba diyen depremzedeler için seferber oldu. Teknik direktörümüz Rıza Çalımbay ve futbolcularımız, asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen ve Sivas Kredi Yurtları Kurumu’na getirilen depremzedelerin çocuklarını ziyaret etti.

Çocuklara forma hediye eden Çalımbay ve futbolcularımız, ailelerin fotoğraf çekinme isteklerini de geri çevirmedi.

Çalımbay, elimizden geldiğince depremzedelere yardım etmeye çalıştığımızı belirterek, “Bizler gerçekten çok üzgünüz. Deprem felaketi bizleri de derinden etkiledi. Şunu gördük Türkiye bir anda birleşti. Her yerden akın akın yardımlar gitti. Ülke olarak talihsiz olay yaşadık, inşallah bundan sonra daha görmeyiz. Şuanda bile futbol oynamak zor. Yardıma ihtiyaçlı kişilere kol kanat germek zorundayız. İnşallah sizleri maçımıza davet edeceğiz. Hepinize geçmiş olsun diyorum. İnşallah bu tür şanssızlıkları bir daha yaşamayız. Hepiniz Sivas’a hoş geldiniz. Sonuna kadar sizlerle beraberiz.” şeklinde konuştu.

Programa Sivas Vali Vekili Şakir Öner Öztürk, Belediye Başkan Vekili Turan Topgül, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ve As Başkanımız Faruk Taşseten de katıldı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.