Tansu Yaan: Sonuna Kadar Mücadele Ettik

Tansu Yaan, “Ekonomik ve kalite anlamında iyi bir takım ile mücadele edeceğimizi biliyorduk. Sonuna kadar da mücadelemizi yaptık. Söylenecek fazla da bir şey yok” dedi.

Teknik Direktörümüz Bülent Uygun’un Rams Başakşehir maçında kırmızı kart görmesi nedeniyle Yardımcı Antrenörümüz Tansu Yaan maçın ardından düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Başakşehir’in sistemini çözdüğümüzü, 10 kişiyle de mücadeleyi son dakikaya kadar devam ettirdiğimizi kaydeden Yaan, “Aut olan bir pozisyon korner oluyor, oda dönüp gol oluyor. Rey Manaj’ın penaltı pozisyonu var, verilmiyor. İlk yarıda yine Manaj’ın bir pozisyonu var, stoper tutup boynundan indiriyor, ne hikmet ise faul verilmiyor. Çünkü verilse büyük ihtimal kart verilecek.” dedi.

Yaan, oyunun genelinde rakibimizle başa baş mücadele ettiğimizi dile getirerek, “Ekonomik ve kalite anlamında iyi bir takım ile mücadele edeceğimizi biliyorduk. Sonuna kadar da mücadelemizi yaptık. Söylenecek fazla da bir şey yok, Başakşehir’i tebrik ediyorum, Avrupa kupalarına giderlerse de başarılar diliyoruz.” diye konuştu.

Maç içerisinde yaşananlarla ilgili de değerlendirmede bulunan Yaan, şunları kaydetti:

“Oyuncularımız gerçekten kıran kırana mücadele ettiler, dostane bir maç oldu. Dışarda da aynı dostane olmasını isterdik. Özellikle Çağdaş hocamın hiç tasvip etmediğimiz bir olayı. Sporcumuzla mücadele ediyorsun, kırmızı kart gösteriyorsun, buna gerek yok. Çağdaş hocayı uzun yıllardır tanıyorum. Beyefendi olduğuna inanıyorum, kişiliğinin çok dürüst bir karakter olduğuna inanıyorum. Orada bir pozisyon oldu, bundan sonra da yapmayacağına inanıyorum, ilk ve son olduğuna inanıyorum. Ama hocam bizi bir oyuncu eksik oynatıyorsunuz, ondan sonra da 3 puan gidiyor. Burada insanlar ekmek parası kazanıyor, sadece biz değil, çalışanlarımıza kadar. Maalesef şu anda onlara engel olduk, bunun vebalini ödeyecek.”

Karşılaşmanın hakemi Bahattin Şimşek hakkında da eleştiride bulunan Yaan, “Hakemlerimiz gerçekten çok sıkıntılılar, onları da biliyoruz ve anlıyoruz. Kötü niyetli olduklarına inanmıyoruz, hepimiz insanız. Sevgiyle, saygıyla maça başlayıp sevgi ve saygıyla maçı bitiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Yaan, müsabaka esnasında herkesin zaman zaman hiddetli davranışlarının olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

“Bu maç küme düşme mücadelesinde olan bir takımın maçı olsa bu tür hatalarla biz küme düşsek ya da Başakşehir küme düşse. Yani eğitim ve deneyim konusunda hakem arkadaşlarımızın biraz daha dikkatli olmasını istiyoruz. Canımız yanıyor, 3 puan ne olursa olsun bir yılın sonuna geliyoruz ve emek veriyoruz. Biraz emeğe saygı, biraz gördüklerinizi çalın. AVAR devreye giriyor, orada penaltıda niye girmiyorsunuz. Sarı kart ve aut olayında niye devreye girmiyorsunuz. Sonra da golümüz iptal oluyor, penaltımız verilmiyor. Auttan bir gol yiyoruz ve sonuçta 3 puan gitti.”

İbrahim Akdağ’ın kırmızı kart görmesinin ardından oyun sisteminde de değişikliğe gittiklerini anlatan Yaan, risk alarak gol attıklarını ama sayılmadığını ifade etti.

Yaan, kırmızı kart gören İbrahim Akdağ’ın rakip takip teknik direktörü Çağdaş Atan ile girdiği diyalogda her ikisinin de hatalı olduğunu söyledi.

Teknik direktörümüz Bülent Uygun’un gördüğü kırmızı kartın haksız olduğunu söyleyen Yaan, Uygun’un hakemlere hakaret etmediğini sözlerine ekledi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.