Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay Öğrencilerin Sorularını Cevapladı

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen söyleşi programına konuk oldu.

Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi Kadıburhanettin Salonu’nda düzenlenen ‘Rıza Çalımbay’la Spora Dair’ adlı söyleşide Çalımbay, öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtladı.

Devre arasında 1-2 takviye yapmayı planladığını söyleyen Çalımbay, “Sivasspor gücünün yettiğini alır. Bizim bu dengeyi kurmamız gerekiyor. Biz bazen büyük takımların aldığı oyuncuyla bir takım yapıyoruz. Bu şekilde başarılı olmak daha önemli. Devre arası yöneticilerle görüşeceğim. Tabii ki ihtiyacımız olan oyuncular olacak. Belli bir gücümüz varsa alırız. Yoksa takımdaki dengeyi bozmamak için aynı kadroyla devam etme şansımız olabilir. İnşallah 1-2 tane transfer yapmaya çalışacağız.” ifadesini kullandı.

Çalımbay son olarak, maçlara taktiksel anlamda hazırlandıklarını belirterek, “Biz hiçbir maça taktik yapmadan çıkmayız. Galatasaray’ın bugün analinizi yaptık. Oynadığı maçları seyredip, tehlikeli tarafları gösteriyoruz. Biz maçtan önce maç konuşması da yapıyoruz. Orada taktik veriyoruz. Bir taktikle sahaya çıkıyorsun. Bunu yapmazsan o zaman mağlup olursun. Mükemmel analiz yapıyoruz. Sahada taktik yapmayıp ezbere oynarsan olmaz. Onun için taktik çok önemli ve bunu kafayla birleştireceksin.” diye konuştu.

Galatasaray maçına odaklandığımızı belirten Çalımbay, “Son iki maçımızı hem iyi skor alarak hem de iyi oynayarak kazandık. Gerçekten iyi bir yere geldik. Çok iyi bir takımla maç oynayacağız. Avrupa’da Türkiye’yi de en iyi şekilde temsil ediyorlar. Bizim mutlaka bu maçtan puan ya da puanlar almamız gerekiyor, çok ihtiyacımız var. Çünkü ligin ikinci yarısına iyi bir şekilde girmemiz lazım. Tek gayemiz kendi taraftarımız önünde kazanmak. Taraftar desteğimiz de çok çok iyi olursa onlarla beraber bir zafer kazanacağız.” şeklinde konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.