Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay’ın Maç Günü Yazısı

Süper Kupa finali öncesi duygu ve düşüncelerimi takımım Sivasspor adına paylaşmam için bize ayrılan bu satırlara futbol efsanesi Pele’nin sözleriyle başlamak isabet olur.

“Başarı tesadüf değildir. Sıkı çalışma, azim, öğrenme, araştırma, fedakarlık ve en önemlisi yaptığın şeyi sevmektir.”

Tarihinde ilk defa Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanan şehrimizde şimdi Süper Kupa heyecanı yaşanıyor. Başarıyı bir şehir ve bir takım adına sürdürülebilir kılmak şahsım adına en önemli hedef. Hazırlıklarımızı ekibimle beraber bu hedef doğrultusunda en büyük gücümüz olan taraftarımızı da yanımıza alarak büyük bir sorumlulukla tamamladık. Şartlar ne olursa olsun aynı inanç ve disiplinle 3 yıl üst üste Avrupa’ya gitmeyi başaran takımım inanıyorum ki şehrine Süper Kupa’yı da armağan edecektir. Kıymetli rakibimiz Trabzonspor’a da bu önemli müsabakada başarılar diliyorum.

Ülkemizde ilklere imza atan takımım Sivasspor ile birlikte bizi yine yalnız bırakmayacaklarından emin olduğum 1’inci adamımız olan taraftarlarımıza da bir kez daha teşekkür ediyorum.

Kazandığımız zaferler sizlerle güzel ve sizlerle çok daha anlamlı. Pele’nin de söylediği gibi; geldiğimiz noktada bizi başarılı kılan en büyük gücümüz sevgimizdir.

Futbolculuk kariyerimde de teknik direktörlük kariyerimde de futbolu hem çok sevdim hem de çok saydım. Temelde sevginin olduğu her kulvarda sıkı çalışmak ve azim hep daha kuvvetlidir. Fedakarlıklar ise asla göze gözükmez. Benimle birlikte bu yolda yürüyen teknik ekibime ve yönetimimize emekleri için teşekkür ediyorum.

Bir kez daha belirtmek isterim ki; akıl kavradığı ve inandığı her şeyi başarabilir. Ekip olarak bunun bu önemli kupa sınavında da bilincindeyiz. Takımımıza da aynı duyguyu yine aynı inançla aşıladık.

Sivas’a bu kupayı da getirebilmek için hem aklımız hem kalbimizle hem de taraftarlarımızla elimizden ne geliyorsa yine yapacağız. Şehrimizin insanlarına umut ve başarılarımızla dokunmaya devam edeceğiz.

Hep birlikte sevgimizle nice büyük zaferlere!

Saygılarımla…

Rıza Çalımbay

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.