Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay’ın Maç Günü Yazısı

Aslında uzun ve zor yolculukların hepsi tek bir adımla başlar. Bir umut yolculuğunun son durağına doğru ilerliyoruz. Son durak da ülkenin en prestijli kupası var. Ziraat Türkiye Kupası çok önemli ve Türkiye’nin tüm takımlarını kapsayan geniş katılımlı büyük bir organizasyondur.

Futbolculuk kariyerimde Federasyon Kupası olarak adlandırılan bu kupayı 3 kez kazandım. Bu başarıyı teknik direktör olarak da yaşamak istiyorum. Bir diğer önemli detay ise biliyorsunuz Sivas benim memleketim. Bunu bir Sivaslı olarak Sivasspor’da başarmanın anlamı benim için çok büyük olacak.

Biz bu sezon kupaya çok emek verdik. Ne mutlu bize ki finale çıktık. Bu şehir ilk defa Ziraat Türkiye Kupası’nda finale kalıyor. Alanyaspor ile oynadığımız rövanş maçı bizim için tarihi bir karşılaşmaydı. Taraftarlarımız bu önemli karşılaşmada bize büyük destek verdi. Benim için taraftarlar her zaman söylediğim gibi 12. adam değil, 1. adamdır. Alanyaspor maçında taraftarlarımız gerçek bir itici güç oldu. Geriye düştüğümüz dakikalarda moral ve motivasyonumuzu kaybetmediysek bunu taraftarlarımıza borçluyuz. Onlar sayesinde kupanın kulpundan tutuyoruz. 1. adama ihtiyacımızın daha fazla olacağı bir final maçına çıkıyoruz. Eminim taraftarımız yine var gücüyle bu final maçında da tribünde yanımızda olacaktır. Bu yolda çok zorluklar yaşadık. İşin aslı göreve başladığımızdan bu yana irili ufaklı birçok problemle karşılaştık. Avrupa maçlarımızda kalecimize futbolcu forması bile yaptırdık. Sakatlıklar, cezalılar, Covid vakaları derken çok zorlandık ama biz bahane değil hep çözüm üretmeye çalıştık. Çünkü hedefe yaklaştıkça zorlukların artacağının farkındaydık. Motivasyonumuzu kaybetmedik. Mağlubiyete uğrayınca ümitsizliğe kapılmadık. Yaşadığımız sorunlarda biz hep zafer arzumuza odaklandık. Takımımızı belli bir seviyenin altına hiç indirmedik. 3 sezondur bu şehrin insanlarına dokunmak aynı umudu onlara da hissettirmek için buradayız. Bu 3 yıllık serüvenin sonunda yaşadığımız tüm bu sıkıntıların karşılığını almak istiyoruz. Çünkü biliyoruz ki yönünüzü değiştirmediğiniz sürece istediğiniz yere eninde sonunda varırsınız. Bizim varmak istediğimiz yerde bu kupa da var! 2 yıl üst üste Avrupa kupalarına katılmaya hak kazanan takımımla beraber şimdi bu başarımızı bir basamak daha yükselterek 3 yıla çıkarmak ve ülkemizde yeniden bir ilke imza atmak istiyoruz. Bu inançla kıymetli taraftarımızın da desteğiyle bu kupayı şehrimize getirmek için elimizden geleni yapacağız.

Finalde değerli bir rakiple karşılaşacağız. Kayseri bizim kardeş ilimiz. İki il de iki takım da bunun kıymetini bilip centilmence oynayacaktır. Kayseri şehriyle çok şey paylaştık. İki kulüp olarak şimdi kupanın birer kulpundan tutmuş durumdayız. Hak eden iyi olan kazansın diyoruz ama kazanan tabii ki biz olmak istiyoruz. Biz bu mutluluğu ilk defa yaşamak için savaşacağız. Büyük bütçeli takımların arasında bu 2 güzide şehrin finale çıkması büyük bir başarıdır. Bu final karşılaşması bir Anadolu derbisi olacak ve bu çok gurur verici.

Oyuncularıma ve ekibime hep güvendim. Akıl kavradığı ve inandığı her şeyi başarabilir. Ekip olarak bunun bilincindeyiz ve takımımıza da bunu aşıladık. Sivas’a kupayı getirmek için hem aklımız hem kalbimizle hem de taraftarımızla elimizden geleni yapacağız. Taraftarlarımıza da bize duydukları güven için, bize verdikleri destek için bir kez daha teşekkür ediyorum.

Saygılarımla

Rıza Çalımbay

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.