Turkcell Süper Kupa öncesi Ortak Basın Toplantısı Düzenlendi

Trabzonspor ile Demir Grup Sivasspor’umuz arasında İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda yarın saat 20.45’te oynanacak Turkcell Süper Kupa maçının bir gün öncesinde ortak basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay ile takım kaptanlarımızdan Hakan Arslan katıldı.

Hakan Arslan: Kupayı Kazanmak İstiyoruz

Kaptanımız Hakan Arslan yarın istediklerimizi sahaya yansıtarak kupayı kazanmayı hedeflediğimizi kaydetti.

Geçen sezon Atatürk Olimpiyat Stadı’nda Türkiye Kupası’nı da kazandığımızı anımsatan Hakan, şu görüşleri paylaştı:

“Başlangıcı kupayla yapmak istiyoruz. Kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Umarım yine bir ilke imza atarız. Üç yıldır üst üste Avrupa kupalarında ülkemizi temsil ediyoruz. Ligde de iyi bir gidişatımız oldu. Bunu Türkiye Kupası’yla taçlandırdık. Başarıda en önemli etkenlerden biri Rıza Çalımbay. Üzerine koyarak devam ettik. Yönetim de bize sağlıklı koşullar sağlıyor. Kulübe sahip çıkan yerli oyuncular var. Karakterli oyunculara da sahibiz. Bunlar da başarıda önemli etkenler.”

Rıza Çalımbay: Kazanmak İçin Elimizden Gelen Bütün Gayreti Göstereceğiz

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Turkcell Süper Kupa’yı kazanmak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğimizi belirtti.

Sezona yoğun hazırlandığımızı ifade eden Çalımbay, “Kupaları oynamak önemli bir şey. Kazanmak için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Güzel bir şekilde lige başlamak istiyorsak iyi bir şekilde oynamamız gerekiyor. Maça çok fazla taraftarın geleceğine inanıyorum. Tek hedefimiz kazanmak.” değerlendirmesinde bulundu.

Yeni sezonda Avrupa kupalarında da mücadele edeceğimizi ve bu nedenle alternatifli bir kadro kurmamız gerektiğini aktaran Çalımbay, “Transfer açısından sıkıntımız var. Mutlaka transfer yapmamız gerekiyor. Hem Avrupa hem de ligde oynuyoruz. İyi bir kadro kuramazsak sıkıntılar yaşarız. Bir an önce eksiklerimizi gidermek zorundayız.” şeklinde görüş belirtti.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.