Uğur Çiftçi: Bu Şehrin Evladıyım Ben

Uğur Çiftçi, “Doğduğum şehre hizmet etmek ayrı bir mutluluk. Sivasspor ile bütünleştim ve bu kulüp artık evim gibi. Bu şehrin evladıyım ben.” dedi.

Başarılı futbolcumuz Uğur Çiftçi, Bolu kampında resmi internet sitemize açıklamalarda bulundu.

Demir Grup Sivasspor’umuz ile sözleşmesini 4 yıl daha uzattığı için çok mutlu olduğunu söyleyen Uğur Çiftçi, “Doğduğum şehre hizmet etmek ayrı bir mutluluk. Sivasspor ile bütünleştim ve bu kulüp artık evim gibi. Burada iyi oynadıkça mutlu oluyorum. Bu şehrin evladıyım ben.” diye konuştu.

Geçtiğimiz sezon lige iyi başlayamadığımızı ancak Türkiye Kupası’nı kazanarak büyük bir başarıya imza attığımızı söyleyen Uğur, “Avrupa’da ve ligde çok maç oynadık. Ligde istediğimiz sıralamada bulunamadık. Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanırsak büyük bir başarıya imza atacağımızı biliyorduk ve kupayı kazandık. İyi bir sezon geçirdik diyebiliriz kupayı kazandığımız için. Sivasspor tarihinde ve kendi kariyerimde kupam yoktu. Türkiye Kupası’nı kazandığımız için çok mutluyuz. Önümüzde Süper Kupa maçı var. İyi hazırlanıyoruz bu maça. İnşallah Süper Kupa’yı da kazanarak 2 kupa ile devam etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

– Avrupa’da Başarılı Olmak İstiyoruz

3 sezondur üst üste Avrupa gitmenin büyük bir başarı olduğunu kaydeden Uğur şunları söyledi:

“Baktığımız zaman Avrupa giden takımlar bir sezon sonra başarısız oluyor ama biz üst üste Avrupa giderek ülke puanına katkıda bulunduk. Çok iyi bir iş başardık. Bu sene de hem ülke puanına katkı sağlamak hem de Sivasspor’u Avrupa’da daha iyi temsil etmek istiyoruz. Avrupa’da başarılı olmak istiyoruz.”

– Milli Takıma Gitmek İstiyorum

Yeni sezon hedeflerinden de bahseden Uğur, “Sakatsız, kazasız, belasız bir sezon geçirmek istiyorum. Tabi ki bütün maçlarda oynamak istiyorum. Oynadığımız maçlarda gol, asist ya da daha iyi savunma yaparak takımımıza katkı sağlamak istiyorum. Hedeflerimin arasında milli takıma gitmek de var. Sivasspor olarak da ligi daha yukarılarda bitirmek istiyoruz.” dedi.

Taraftarımıza seslenen Uğur, Yiğidoların takımımız için itici bir güç olduğunu söyledi.

Taraftarımızın büyük destek verdikleri maçlarda hiç yenilmediğimizi söyleyen Uğur, “Kupa maçında da bu böyle oldu. Stadyumu doldurmuşlardı. Hepsinin ayağına sağlık. Bize destek olurlarsa bizler de onların yüzünü kara çıkartmayacağımızın sözünü veriyorum. Kombinelerini alsınlar ve stadyumda bizi yalnız bırakmasınlar.” şeklinde konuştu.

Uğur, Bolu kampında alt yapıdan çok sayıda oyucumuzun kadroya dahil edildiğini belirterek, genç sporcuların çok yetenekli olduğunu ve hepsinin hedefine ulaşmasını diledi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.