Vali Yılmaz Şimşek Kulübümüzü Ziyaret Etti

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, kulübümüzü ziyaret etti.

Vali Lütfullah Bilgin Sivasspor Tesisleri’nde gerçekleşen ziyarette Başkan Vekilimiz Erdal Sarılar, yönetim kurulu üyelerimiz, teknik direktörümüz Rıza Çalımbay ve futbolcularımız hazır bulundu.

Vali Yılmaz Şimşek, Yukatel Kayserispor maçı için takımımıza başarı temennisinde bulunarak, “Geçtiğimiz hafta içerisinde Sivas’ta göreve başladık. Cumartesi günü Demir Sivasspor – Yukatel Kayserispor maçını izledim. Futbolu yakından takip eden birisiyim. Kararnamenin çıktığı gece Demir Grup Sivasspor kupada finale yükselmişti. Sivasspor’umuz şehrimiz için çok önemli bir değer ve önemli bir marka. Türkiye Kupası finaline yükselmiş olması da hepimizi gururlandırıyor. Şehir büyük bir heyecan içerisinde, bu heyecanı şehrimizin her köşesinde Hissedebiliyoruz. Esnaflarımızda, evlerimizde her yerde bu heyecan var. Bundan sonra bize ve tüm Sivaslılara özellikle İstanbul’daki Sivaslılara düşen görev takımımızı desteklemek için bu kupa finalinde yer almak ve takımımızı desteklemeleri. Bu finale Anadolu’nun iki güzide takımının kalması ayrıca sevindirici, o anlamda bir Anadolu derbisi olacak. İnşallah centilmence, fair-play içerisinde bir maç olacak. İyi oynayan kazansın diyorum. Her iki takımımıza da başarılar diliyorum. Final için Sivas Belediyemiz 200 otobüs gönderiyor, yine Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız 2 bin bilet aldı. Onlara da bu desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Tüm İstanbul’daki hemşerilerimizi takımımıza destek olmaya çağırıyorum. İnşallah güzel bir mücadeleden sonra, hocamız ve bu takım kupayı bu şehre getirecek, bizlere de bir hayırlı olsun armağanı olmuş olacak. Başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay ise, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Sayın valimize yeni görevinde hayırlı olsun diyorum. Sivas’a çok güzel günde geldi, kupa finali oynayacağız ve kupayı da valimize hediye edeceğiz. Buradan giden valimize de hediye edeceğiz. Onunda büyük katkıları oldu bize. Valimizi tanıyorum gerçekten mükemmel bir insan. Sivas’a çok büyük faydaları olacağına da inanıyorum. Bizim tek hedefimiz takım olarak inşallah kupayı alabilmek ve şehrimize getirmek.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.