Yeni 4 Eylül Stadyumu Demir Grup Sivasspor’umuza Kiralandı

Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor’umuza ev sahipliği yapan 27 bin 532 seyirci kapasiteli Yeni 4 Eylül Stadyumu, yapılan imza töreni ile kulübümüze kiralandı.

İmza töreninde Sivas Valisi Salih Ayhan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Demir Grup Sivasspor Yönetim Kurulu Başkanımız Mecnun Otyakmaz ve Başkanvekilimiz Erdal Sarılar hazır bulundu.

Programda konuşan Vali Salih Ayhan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tasarrufunda olan 27 bin 532 kişilik 4 Eylül Stadyumu’nun, sahip olduğu marka gücü ve kimliğiyle milyonlara hitap eden Sivasspor’a kiralanması için protokol imzalayacaklarını ifade etti.

Sivasspor’umuzun, köklü tarihi ve örnek duruşu ile Türk sporuna yön verme gücüne sahip olan öncü bir kulüp ve büyük bir marka olduğunu söyleyen Vali Ayhan şöyle konuştu:

“Sivas’ta yaşayan veya gurbetteki her Sivaslının gönlünde Sivasspor var. Bizler şehir olarak, kulübümüzün her zaman arkasındayız. 19 hafta mağlup olmadan 2020-2021 sezonunu tamamlamamız bu camiaya gönül veren herkesi çok mutlu etti. Aynı başarıyı önce Avrupa kupalarında sonra Süper Lig’de takımımızdan bekliyoruz. İnşallah salgının sürecinin sona ermesiyle yeni sezonda tribünlerde yer alarak takımımızı destekleyeceğiz. İmzaladığımız protokolün kulübümüze ve il müdürlüğümüze hayırlı olmasını diliyorum.  Sivas Valisi olarak, bir taraftar olarak her zaman yanınızdayım. Başarılı bir sezon geçirmenizi diliyorum. Stadyumun yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”

Vali Ayhan ayrıca, yeni sezonda stadyum kapılarının taraftarlara açılmasıyla birlikte geçmiş yıllarda başlattıkları ‘Minik Yiğidolar Takımına Sahip Çıkıyor’ projesini, kapsamını genişleterek devam edeceklerini de söyledi.

– Mecnun Otyakmaz: Bu Stadyuma Layık Bir Kulüp Olduk

5 yıl önce eski stadyumdan güzel anılarla Yeni 4 Eylül Stadyumuna geçtiklerini kaydeden Başkanımız Mecnun Otyakmaz, “Yeni stadyumumuzda bir şampiyonluk, 3 Avrupa kupası maçı sığdırmış bulunmaktayız. Bu da modern tesislerin, modern stadyumların takıma ve oyuna ne kadar etkisi olduğunun en önemli göstergesidir. Yeni 4 Eylül Stadyumu’na 1 milli maç, 1 de Türkiye Kupası final maçı verildi. Bunlar da şehre çok önemli şeyler kazandırdı. Böyle bir stadyuma sahip olmak bizim transferde de elimizi rahatlatıyor. Dünya yıldızları sadece böyle stadyumlarda oynamak için gelebilirler. Sivasspor da böyle bir yatırıma layık bir duruş sergilediği ve mücadele gösterdiğini de görüyoruz. Bundan dolayı çok mutluyuz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan stadyumun yapılması için söz verdiğinde gerçekten çok mutlu olmuştuk. Sayın Valimiz Salih Ayhan’ın da bir futbol sever olarak her zaman yanımızda oldu. Teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından atılan imzalarla Yeni 4 Eylül Stadyumu 1 yıllığına Demir Grup Sivasspor’umuza devredildi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.