Yeni Sezon Alternatif Formamız Taraftarlarımızın Oyuyla Belli Oldu

Demir Grup Sivasspor’umuzun 2023-2024 sezonunda giyeceği alternatif forma tasarımı taraftarlarımızın oylarıyla seçildi. Sivas Gök Medrese içerisinde bulunan Eyvan Duvarı’ndaki çini desenli forma tasarımı en çok oyu alarak takımımızın yeni sezon alternatif forması oldu.

‘Yeni Sezon Alternatif Formamızı Sen Tasarla’ sloganı ile 19 Haziran’da başlattığımız yarışmaya 140 tasarım ile katılım sağlandı. Forma tasarımları TFF standartları göz önünde bulundurularak, uygulanabilirliklerine göre ön elemeye tabi tutuldu. İçerisinden seçilen 4 forma tasarımı taraftarlarımızın beğenisine sunuldu.

Google Forms alt yapısı kullanılarak resmi internet sitemiz sivasspor.org.tr üzerinden yapılan ankette 6 gün boyunca taraftarlarımız en çok beğendiği formayı oyladı.

Bu süre içerisinde ankete 6 bin 418 taraftarımız katıldı. 1 numaralı forma tasarımı 817 oy (% 12,7), 2 numaralı forma tasarımı 2.510 oy (% 39,1), 3 numaralı forma tasarımı 476 oy (%7,4) ve 4 numaralı forma tasarımı ise 2.615 oy (%40,7) aldı.

Fatih Özdal tarafından tasarlanan ve en çok oyu alan 4 numaralı forma yeni sezonda takımımızın alternatif forması olacak. Sivas Gök Medrese içerisinde bulunan Eyvan Duvarı’ndaki çini desenli forma tasarımı en çok oyu alarak takımımızın yeni sezon alternatif forması oldu.

Yarışmayı kazanan Fatih Özdal’ı tebrik ederiz. Yaptığı tasarım ile hazırlanan ilk forma futbolcularımız tarafından imzalanarak kendisine hediye edilecek.

– Gök Medrese

Gök Medrese, Türk mimarisinin ve süsleme sanatının birlikte görülebildiği en önemli yapılardandır. Yapının çeşitli bölümlerindeki yazıtlardan IV. Kılıçarslan’ın oğlu III. Gıyaseddin Keyhüsrev döneminde Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından, 1271 yılında yaptırıldığı anlaşılmaktadır. Adını üzerindeki gök mavisi çinilerinden alan, “mavi medrese” olarak da anılan yapıda bulunan Eyvan Duvarı’ndaki çini desenleri en çok oyu alan formamızın da ilham kaynağı oldu.

Yarışmamıza forma tasarımı gönderen ve oy veren tüm taraftarlarımıza teşekkür ederiz.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.