Yeni Takım Otobüsü İçin Tören Düzenlendi

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) öncülüğünde mart ayında başlatılan kampanya ile alınan yeni otobüs Demir Grup Sivasspor’umuza teslim edildi.

Sivasspor Vali Lütfullah Bilgin Tesisleri’nde düzenlenen törene Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, STSO Başkanı Mustafa Eken, Başkanımız Mecnun Otyakmaz, iş insanları STSO Yönetim Kurulu üyeleri, yönetim kurulumuz ve il protokolü katıldı.

Törende konuşan Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, “Anlamlı bir günde anlamlı bir tören gerçekleştiriyor olmamızdan ve burada bulunmaktan şeref duyuyorum. Anlamlı bir tören gerçekleştiriyoruz. Kulübümüz her zaman en iyisini hak ediyor. Otobüsümüz vardı ama yenilenmesi lazımdı. Takımımıza moral olarak bir hediye vermemiz gerekiyordu. Bizden talep edilince Valimiz ve Belediye Başkanımızın da desteğiyle, Sanayicilerimizden, iş adamlarımızdan Sivas dışındaki hemşerilerimizden taleplerde bulunduk, onlarda ellerinden geldiği kadar yardım ettiler. Çocuklarımız kumbaralarındaki paraları kampanyaya bağışladı. Bu bizi mutlu etti. Sivas’ın yiğitleri, Yiğidoları zor günlerde bir araya geliyor. Çocuklarımızın kumbaralarından çıkarttığı harçlıklarından dahi katılarak destek olduğu bir kampanya yaptık. Bu bizi gerçekten mutlu etti. Sivas’ın yiğitleri, Yiğidoları zor zamanlarda gerçekten bir araya geliyor.” ifadelerini kullandı.

Yeni otobüsün Sivasspor’a hayırlı olmasını temenni eden Eken, “Yeni otobüsümüz bugün ki maç içinde moral olsun, hediye olsun. Şampiyonluk turunu da inşallah bu otobüsümüzle atacağız” dedi.

– Otyakmaz: STSO’ya Teşekkür Ediyorum

Başkanımız Mecnun Otyakmaz ise Demir Grup Sivasspor’umuza hediye edilen otobüsün birlik ve beraberliğin nişanesi olduğunu söyledi.

Birlik ve beraberliği göstermesi açısından bu tür organizasyonların önemli olduğuna işaret eden Otyakmaz, “Sivasspor’a gösterilen ilgi bizleri ziyadesiyle hem memnun ediyor hem de motive ediyor. Ayrıca üzerimize de önemli bir sorumluluk yüklüyor. Bu sorumluğu yerine getirirken de bir takım küçük hediyelerin bizlere çok faydası oluyor. Düşünenlere ve emeği geçenlere teşekkür ederiz. Başta Valimiz, Belediye Başkanımız ve Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız olmak üzere herkese şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

-Bilgin: Birlik ve Beraberlik İçin Otobüsün Alınması Önemliydi

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise İstanbul’da bir maçta yeni otobüs alınması konusunun ortaya çıktığını belirterek, “Sivas’ın birlik ve beraberliğini göstermek açısından Sivasspor’a manevi destek olacak bu kampanyanın başlatılmasına karar verdik. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız, yönetimi, meclis üyeleri ve Sivas’ın ortak paydası olan Sivasspor için güzel bir kampanyayı tamamladık. Sivasspor’umuz bu otobüsü alabilirdi. Burada aslolan tüm şehrin manevi olarak Sivasspor’un destek çıkma konusunda otobüsün alınması önem taşıyordu. Bu otobüsün alınmasında katkı sağlayan başta Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve yönetimi olmak üzere katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Sivasspor’a hayırlı olsun.” dedi.

Sivas Valisi Salih Ayhan da STSO öncülüğünde Sivaslıların ortak duygularının birlikteliğinin nişanesi ile otobüsün alındığını belirterek, “Sivas halkının yardımseverlik manasında böyle bir duygusu var ama Sivasspor olunca bu yardımseverlik daha cömert bir şekilde kullanılıyor. Aracımızın Sivasspor’umuza kazasız belasız yolculuk yapmasını güzel anılar yaşamasını diliyorum” dedi.

Otobüsün hayırlı olmasını temenni eden Ayhan, “Kumbarasında parası olan minik Yiğidolardan tutun herkesin burada yansıması var. Sivassporlu futbolcular bu araçla seyahat ederken tüm Sivaslıların arkalarında olduğunu bilmeleri önemli. Bütün şehir arkalarında, onlara emek veriyor ve hizmet ediyor. Bugün ki maçta da bütün şehrin çam sakızı çoban armağanı Sivasspor’a bir ikramı oldu. Bu araç tamamen şehir halkının, Sivaslıların ikramıdır. Destek veren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Sivas TSO Başkanı Mustafa Eken, otobüsün anahtarını ve ruhsatını Başkan Mecnun Otyakmaz’a teslim etti. Daha sonra Vali Ayhan ile Başkan Eken otobüse binerek tesislerde tur attı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.